Anasayfa Genel Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

0 1240

gelinmakyaji Gelin makyajı aslında gelinlik kadar önemli konulardan biridir. Genellikle gelinler bu konuyu gittikleri makyöze bırakırlar ve onların şekil vermesi ile güne devam ederler. Oysa bu aslında yapılacak en büyük yanlıştır. Çünkü gitmiş olduğunuz her kuaförde çalışanlar profesyonel değildir ve sizlerin yüz hattını ve neyin yakışacağını sizden daha iyi bilemezler. Bu sebeple gitmeden önce gelin makyajı videoları izleyebilir ve az çok bilgi alabilirsiniz.

Düğün günü Doğru gelin makyajı için öncelikle cilt çok iyi temizlenmeli ve nemlendirici krem sürülmelidir. Bu her zaman kullandığınız ve güvendiğiniz bir krem olabilir elbette. Daha sonra ise fondöten olarak kalıcılığı sabit olan ve size tüm gün gidecek kadar etkili bir ürün ile doğru renk tonunu bulup uygulanmasını izlemelisiniz. Gelin makyajında bu fondötenler biraz daha yoğun sürülebilir.

gelinmakyaji2Gelin makyajında en çok dikkat isteyen ve en çok zaman alacak olan noktalardan biri de göz makyajıdır. Güzel bir kalem ve eyeliner bir gelinin olmazsa olmasıdır. Siz hangi ton göz farı isterseniz isteyin ama takma kirpik olmadan asla tam bir gelin makyajı elde edemezsiniz. Ok gibi fırlayan ve çok abartılmayan takma kirpikler ile daha etkileyici bir bakışa sahip olacaksınız. Üzerine bir de kaliteli ve sudan etkilenmeyen bir rimel sürüldü mü göz makyajı tamam demektir.

Yanak kısmına ise yine ton renginize ait bir allık sürün ve güzel bir ruj ile tamamlayınız. Allık ve ruj çok fazla durmayan makyaj çeşitlerindendir. Bu yüzden en yakınızın yanınızda bu iki ürünü bulundurmasına dikkat edin ve düğün mekanına girmeden önce hafif bir sütünden geçin. Özellikle size yakışan renk tonlarını seçerseniz çok daha çekici ve göz alıcı olabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yap